محل تبلیغات شما

دو شخصیت معروف 

دو داستان فلسفی
دو جفت عاشق و معشوق
دو مسیر روانکاوی
اینها مسایل کلی این کتاب هست ولی مسایل جزئی کتاب خیلی زیاد و پیچیده اند.
این کتاب داستان براساس واقعیت نیست ولی به خاطر اینکه نویسنده اش تحقیق و پژوهش زیادی در مورد شخصیت های اصلی داستان کرده و از اتفاقات و نامه های واقعی در داستان استفاده کرده زیاد دور از واقعیت هم نیست و باور پذیره
نیچه و دکتر برویر دو شخصیت اصلی داستان هستند که در مورد فلسفه زندگی و مشکلاتشون با هم تبادل نظر میکنند.
تا قبل از فصلهای آخر کتاب خیلی خیلی با کتاب ارتباط برقرار کرده بودم و همزاد پنداری کامل در من شکل گرفته بود
اما در فصلهای آخر موضوعات اساسی فلسفی دنیا با نتیجه گیری و پایان ساده جمع بندی شد !!!
یکی از نتیجه های کتاب این بود که معشوق میتونه همون کارهایی که برای عاشق کرده را برای یک عاشق دیگه با همون کیفیت هم بکنه و عاشق دیگر هم میتونه تمام کارهای عاشق اول را بدون کم و کاست انجام بده و اساساً نباید دنبال عشق عمیقی که توی ذهنهامون می‌سازیم باشیم و کارها و ارتباطات متقابل که این عشق ها را آتشین می‌کنه میتونن جای دیگه هم اتفاق بیافتن و خلاصه اگه اسیر دل بشی نابود میشی و باید از عقل بیشتر در مسایل عشقی استفاده کنیم .
در آخر کتاب دکتر برویر با یک هیپنوتیزم تمام مشکلات فلسفی که در فصلهای قبل مطرح کرده بود برطرف کرد و خوب شد و به تمام سوالاتش پاسخ داد.
من شخصاً دنبال جواب اون سوالات دکتر برویر بودم و از این راه حل هیپنوتیزمی خوشم نیومد و ناراحت شدم

کتاب: 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید

کتاب: وقتی نیچه گریست

کتاب: مردی به نام اوه

کتاب ,کرده ,عاشق ,داستان ,هم ,آخر ,دکتر برویر ,کتاب خیلی ,آخر کتاب ,که در ,و از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

☆ROMAN NEW☆